Sve i svasta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sve i svasta

Forum za sve i svasta! Dobro dosli!
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Pro Evolution Soccer ili FIFA

Go down 
2 posters

PES ili FIFA
PES
Pro Evolution Soccer ili FIFA Vote_lcap75%Pro Evolution Soccer ili FIFA Vote_rcap
 75% [ 3 ]
FIFA
Pro Evolution Soccer ili FIFA Vote_lcap25%Pro Evolution Soccer ili FIFA Vote_rcap
 25% [ 1 ]
Total Votes : 4
 

AuthorMessage
Typhoon
Admin
Admin
Typhoon


Number of posts : 93
Age : 38
Location : Zitkovac
Registration date : 2008-11-13

Pro Evolution Soccer ili FIFA Empty
PostSubject: Pro Evolution Soccer ili FIFA   Pro Evolution Soccer ili FIFA Icon_minitimeMon Dec 22, 2008 8:47 pm

Da vidimo sta je bolje po vama...
Back to top Go down
https://sve-svasta.forumotion.com
Typhoon
Admin
Admin
Typhoon


Number of posts : 93
Age : 38
Location : Zitkovac
Registration date : 2008-11-13

Pro Evolution Soccer ili FIFA Empty
PostSubject: Re: Pro Evolution Soccer ili FIFA   Pro Evolution Soccer ili FIFA Icon_minitimeMon Dec 22, 2008 9:16 pm

Necu da prepricavam one podatke koji mogu da se nadju na net-u.
Moje misljenje je da PES ima mnogo bolju ocenu i performanse na konzolama, nego na PC-u, a kod FIFE je obrnuto. Sto se igranja na PC-u tice, mislim da je apsolutno realnija igra FIFA. Kao i do sada, PES ima dobru grafiku( igraci ne trce smesno kao u FIFI, nisu "kockasti"....), ali najveca mana mu je realnost.
U PES05 vise imate faulova nego aktivne igre, a u PES06 postoji problem sa "jakim" igracima( Anrijem mozete dati gol od pola terena bez ikakvih problema, Vejnom Runijem takodje, Ronaldinjo ne promasuje slobodne udarce ispred sesnaesterca, itd.). Naravno, tu su i golmani koji brane bez problema neodbranjive udarce(bacajuci se od leve korner zastavice tacno na vreme da zaustave sut na gol od ivice peterca), a primaju golove "kroz usi" kada im Anri sutne sa polovine terena. Ako neko igra Master Ligu u PES06, videce da je lakse pobediti Originalnu postavu Milana koji je te sezone osvojio, npr. Ligu Sampiona, nego poslednjeplasiranu ekipu na tabeli(koju ste u prvom delu sezone pobedili sa 5:0, a u drugom delu izgubili od te ekipe sa 4:1!?)! Naravno, stvar postaje jos gora ako se PES06 patch-uje...
Kod FIFE je obrnuta situacija. Igra dosta "kaska" za PES-om po pitanju grafike. Pod time podrazumevam neizostavne "kockaste" igrace( gde cak ni najmodernija graficka kartica ne pomaze), sudije koje sluze samo za dekoraciju- ne rade apsolutno nista, igraci koji trce kao da su do malopre bili u invalidskim kolicima, cudna putanja lopte... Ali, sam fudbal je daleko bolji, tj.realniji nego u PES-u. Ovde necete moci glavom da date gol sa 30 metara, Ronaldinjo ce cesto promasivati slobodnjake, golmana cete uvek moci da "bacite u stranu", a moci cete i da zaustavite i one jake igrace, za sta vam u PES-u treba pomoc vudu-lutkica i crne magije(ukoliko ne igrate sa ekipom gde su Pujol i Tiram u odbrani, jer tada i mozda uradite nesto). FIFA, za razliku od PES-a, ima i vise modova za igru. Pa se, tako, mozete oprobati kao menadzer nekog kluba( s tim sto tada kontrolisete priliv novca odredjivanjem cene ulaznica, slati skaute, sastavljati i unapredjivati svoj trenerski tim, itd), oprobati se u internacionalnim i evropskim kupovima i ligama, itd.
Dobar pokusaj priblizavanja nivoa igre FIFI, Konami je uradio sa PES08, ali je, kao i FIFA, igra izgubila malo na grafici(ali, sasvim neprimetno).
Back to top Go down
https://sve-svasta.forumotion.com
sava
Pocetnik
Pocetnik



Number of posts : 12
Registration date : 2008-12-20

Pro Evolution Soccer ili FIFA Empty
PostSubject: Re: Pro Evolution Soccer ili FIFA   Pro Evolution Soccer ili FIFA Icon_minitimeFri Dec 26, 2008 4:14 am

Pa nije to bas tako Very Happy pravu ocenu za gameplay pozeljno je davati kad je u pitanju multiplayer,a ne master liga;manager mode.Master liga je uzas,i to se godinama ne menja...ali je PES pobedio u (po meni) najvaznijoj stvari u fudbalu,a to je fizika,a ona u velikoj meri odredjuje realnost.A sto se tice Anrija i ostalih dobrih igracina,pa zar oni i ne trebaju da budu strah i trepet na terenu??Tako je zanimljivije.Ja nisam puno igrao fifu(poslednja je bila 2003)ali u njoj se ocene igraca ne odrazavaju realno kroz utakmicu(sutevi,driblinzi,tehnika...)dok je to konami veoma lepo predstavio kroz igru i jos nekim sitnicama (koje je fifa kasnije pocela bezstidno da kopira) postavio standard i napravio najbolju fudbalsku simulaciju na trzistu.Grafika je za danasnje standarde losa i kod jedne i kod druge igre.
P.S. Bravo vam za sajt poz
Back to top Go down
Typhoon
Admin
Admin
Typhoon


Number of posts : 93
Age : 38
Location : Zitkovac
Registration date : 2008-11-13

Pro Evolution Soccer ili FIFA Empty
PostSubject: Re: Pro Evolution Soccer ili FIFA   Pro Evolution Soccer ili FIFA Icon_minitimeSat Dec 27, 2008 2:44 am

sava wrote:
Pa nije to bas tako Very Happy pravu ocenu za gameplay pozeljno je davati kad je u pitanju multiplayer,a ne master liga;manager mode.Master liga je uzas,i to se godinama ne menja...ali je PES pobedio u (po meni) najvaznijoj stvari u fudbalu,a to je fizika,a ona u velikoj meri odredjuje realnost.A sto se tice Anrija i ostalih dobrih igracina,pa zar oni i ne trebaju da budu strah i trepet na terenu??Tako je zanimljivije.Ja nisam puno igrao fifu(poslednja je bila 2003)ali u njoj se ocene igraca ne odrazavaju realno kroz utakmicu(sutevi,driblinzi,tehnika...)dok je to konami veoma lepo predstavio kroz igru i jos nekim sitnicama (koje je fifa kasnije pocela bezstidno da kopira) postavio standard i napravio najbolju fudbalsku simulaciju na trzistu.Grafika je za danasnje standarde losa i kod jedne i kod druge igre.
P.S. Bravo vam za sajt poz

Slazem se da i EA Sports i Konami naizmenicno kopiraju ideje jedan od drugog. Ali, ne slazem se za "strah i trepet" igrace! Ipak je nerealno davati gol sa polovine terena kada god sutnes ka golu! A, desavalo se nebrojeno puta... I, mislim da ne mozes da poreknes da je takve igrace (Anri, Ronaldinjo, Kaka, itd.) u PES-u nemoguce zaustaviti! A, inace, u realnom zivotu smo svi svedoci neretkih obrnutih situacija! Sto se PES-a tice, najrealniji je PES2008.

Sto se foruma tice, trudimo se, ali je tesko privuci clanove... Dakle, slobodno ucestvuj u necemu, ili otvori novu temu i daj svoj doprinos, necemo da se naljutimo! Very Happy
Back to top Go down
https://sve-svasta.forumotion.com
sava
Pocetnik
Pocetnik



Number of posts : 12
Registration date : 2008-12-20

Pro Evolution Soccer ili FIFA Empty
PostSubject: Re: Pro Evolution Soccer ili FIFA   Pro Evolution Soccer ili FIFA Icon_minitimeSat Feb 07, 2009 7:02 pm

Pero a jel imas ti ovu novu fifu 2009?Kako ti se cini u odnosu na pes 2009?ali nemoj pristrasan da budes!hocu da probam malo fifu posto mi pes pomalo dosadio,a i razocaran sam ovim poslednjim izdanjem!
Back to top Go down
Typhoon
Admin
Admin
Typhoon


Number of posts : 93
Age : 38
Location : Zitkovac
Registration date : 2008-11-13

Pro Evolution Soccer ili FIFA Empty
PostSubject: Re: Pro Evolution Soccer ili FIFA   Pro Evolution Soccer ili FIFA Icon_minitimeSun Feb 08, 2009 3:43 pm

Hehe...
Nisam pristrasan. Ako uporedjujes FIFU09 i PES09, PES je neuporedivo bolji! Opet u FIFI igraci trce smesno, a i sami su smesni.
Ali, FIFA opet ima bolju radnju od PES-a, vise modova za igru...
Back to top Go down
https://sve-svasta.forumotion.com
sava
Pocetnik
Pocetnik



Number of posts : 12
Registration date : 2008-12-20

Pro Evolution Soccer ili FIFA Empty
PostSubject: Re: Pro Evolution Soccer ili FIFA   Pro Evolution Soccer ili FIFA Icon_minitimeMon Feb 09, 2009 3:56 am

MA SKINUO SAM JE U MEDJUVREMENU I ISPROBAO...UZAS Mad Ne stvarno je PES bolji!Ali gledao sam kako fifa izgleda na konzolama (ps3,x box)... tu je stvarno prelepa!Da imam ps3 igrao bi fifu...ovako...ne!
Back to top Go down
Sponsored content





Pro Evolution Soccer ili FIFA Empty
PostSubject: Re: Pro Evolution Soccer ili FIFA   Pro Evolution Soccer ili FIFA Icon_minitime

Back to top Go down
 
Pro Evolution Soccer ili FIFA
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Sve i svasta :: Razno-
Jump to: