Sve i svasta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sve i svasta

Forum za sve i svasta! Dobro dosli!
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Muzika...sta to bese?

Go down 
4 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
sava
Pocetnik
Pocetnik



Number of posts : 12
Registration date : 2008-12-20

Muzika...sta to bese? Empty
PostSubject: Muzika...sta to bese?   Muzika...sta to bese? Icon_minitimeThu Jan 01, 2009 5:02 pm

Da li ste mozda primetili kako ljudi danas (tako je barem u Zitkovcu) NE slusaju muziku?Ali lako je razumeti ljude,oni su uglavnom zauzeti svojim radnim obavezama,novcem i svojom decom.Deca!Omladina!Zasto se muzika vise ne slusa?Ja poznajem najmanje 20-ak osoba koje ne slusaju muziku,samo je ponekad gledaju Shocked Gledaju je na televiziji,gledaju ono sto im servira ruzicasta televizija,izgubili su osecaj sopstvenog muzickog ukusa(nove generacije ga nisu ni stekle).Danas mozete upitati svakog klinca ko je Legija,ko je Arkan,Ceca,Karleusa...znaju to svi,ali pitajte ih za EKV,legende,kerber,smak,yu grupu,deep purple,led zeppelin...da ne nabrajam dalje.NEMAJU POJMA!Nikad culi!!!Setio sam se da postavim ovu temu iz razloga sto sam sinoc bio na doceku Nove godine u jednom kaficu u Alexincu,osecao sam se bukvalno kao u 90-tim!!!Seka Aleksic,Dr Iggy (remixovan Mad ) b3,Djogani...GROZOTA ZIVA!!!I najgore od svega DJ neki tamo,koji sve to pusta!!!Citiracu Petra Bozovica iz jednog filma ''Kakav je ovo grad,sve sami mafijasi,sponzoruse,gejevi,DIDZEJEVI...''Ziva istina.Mozda ce neko reci da je mp3 kriv za sve,ali ja kazem NE,krive su spanske serije,pink,b92,ukidanje 3k,glupe voditeljke u jos glupljim talk emisijama na jos glupljim televizijama!Kriv je sistem poremecenih vrednosti u nasem kraju(necu da kazem zemlji)!Klinci sad nemaju vremena da izgrade svoj muzicki profil,nemaju vremena pored kladionice,fejsbukova,igrica,velikih bratova,velikih gluposti kojima ih truju sa ekrana svaki dan!Nije vise njima zanimljivo nauciti nesto novo iz neke oblasti.Citam u novinama ''Alis Cooper otkazao konc.u Bg-u zbog slabog interesovanja'',Partibrejkersi prodali samo 20 karata za koncert u nekom tamo mestu?!?!?!?!Ali zato Rihana,50cent,i ostala americka sranja...to je puna hala,to se trazi!!!jbga.Malo sam se raspisao...ali morao sam...ogorcen sam,imam jos puno toga da napisem ali sacekacu neki komentar na ovo.Eto,jedna muzicka tema na vasem forumu,ako nemate nista protiv?!Pozdrav i srecna Nova godina
Back to top Go down
Typhoon
Admin
Admin
Typhoon


Number of posts : 93
Age : 38
Location : Zitkovac
Registration date : 2008-11-13

Muzika...sta to bese? Empty
PostSubject: Re: Muzika...sta to bese?   Muzika...sta to bese? Icon_minitimeThu Jan 01, 2009 7:51 pm

Ja razumem zasto si se raspisao...
I, apsolutno se slazem sa tobom! Ja, licno, sam nebrojeno puta do sada usao u konflikt sa nekima jer tvrdim da od 1992. godine nase drustvo zivi u zemlji sa poremecenim vrednostima i shvatanjima!
Ko se malo vise interesovao za ovu tematiku mogao je da nadje nekoliko priznanja i dokaza da je najpopularnija vrsta muzike kod nas, turbo-folk, vestacka tvorevina bivseg socijalistickog rezima! Jbg, neko je morao da zabavi i razveseli napaceni narod. Pod time podrazumevam zaposlenog u nekada jakoj drzavnoj firmi u vreme najvece inflacije i devalvacije u istoriji, koji ujutru primi platu sa kojom moze da kupi oveci stan u luksuznom delu Bg-a, a popodne moze za te iste pare da kupi kutiju Drine bez filtera! Onda taj isti covek dodje kuci, normalno, nastanu problemi sa zenom i decom... Kako ga razveseliti? Ljudi su se dosetili i stvorili turbo-folk, novi pravac muzike gde, onako napaceni, mozete sedeti u kafani i trositi novac koji vise nista ne vredi, i prepustiti se svetu turbo-folka u kome je najbolje biti narkoman i alkoholicar, u kome svaki matorac moze odvesti u krevet najlepsu devojku u gradu za neku malu cifru, itd. Tako je pocelo....
I, ljudi su se navukli na te gluposti! Tako da i danas, kada smo samo na nekoliko koraka od civilizovanog drustva, kada smo u XXI veku, imate ljudi koji misle da se sve devojke kupuju, da se sreca kupuje... Problem je izrazenji u malim sredinama, poput nase. Naime, u Aleksincu je svaki deseti covek koga sretnete na ulici uverljiva kopija Kristijana, Kneleta i kompanije... Ukoliko udjete u bioskop, ili, ne daj Boze, biblioteku, bicete zauvek okarakterisani kao cudak, peder, pizda... Zakljucak je da normalne stvari u provincijama nisu dozvoljene!
Sto se muzike tice, pre svega, naglasavam da se mora uzeti u obzir i razlika u ukusima... Sto znaci da ce u vasem drustvu neko uvek voleti Semsu, neko Dragija Jelica, neko Morisona, a neko Pavarotija... Ipak, kod nas su takve razlike neprimetne! Na prstima jedne ruke mozete izbrojati kafice u Aleksincu koje pustaju neku drugu muziku osim "Grandovske". Klincima su danas uzori i idoli ljudi kao sto su Boban Piroman, Mile Kitic, Jelena Karleusa, i ostali. Hitovi su pesme tipa: Da bih bio normalan, moram da vozim crni BMW sa belim sedistima, svako vece moram da jebavam maloletnice, da se napijem kao stoka, da odem u zatvor, da dobijem batine od 10 ljudi, i sl.... Devojcicama su himne postale pesme poput "Brushalter" i "Gacice", a ne tako davno sve devojke su bile zaljubljene u pesmu Dada Topica i Sladjane Milosevic- "Princeza".
Sto se Pinka tice, nemam komentara... Najradije bih neke stvari zabranio! Imate na youtube, koga interesuje da uporedi, mnoge snimke iz Zvezda Granda. Videcete da su na prve nastupe one devojke i devojcice dolazile "zakopcane do grla", a posle 5-6 emisija tim istim curama mozete videti grudi, guzu, sve sto vas interesuje... Ukratko, to se prodaje, a gledanost raste. Samim tim i zaglupljivanje... Godinama se vec emituju "spanske serije" koje su apsolutno iste. To su serije od 200-300 epizoda gde UVEK slepi progledaju, ruzni postanu Apoloni i Afrodite, prosjaci postanu milijarderi, imate postojanost i odrzivost ljubavnih osmouglova, seksualne odnose i ljubav izmedju oca i davno nestale kcerke, i sl. A, pritom niko ne shvata da u zivotu nije sve tako lako... Ali, Pink to moze da popravi!
Sto se tice Legije i ostalih... Pa, ja se, recimo, zgrazavam dece od 15 godina za koje ce Kosovo uvek biti srce Srbije, Ratko Mladic i Radovan Karadzic heroji, za koje je ruzno i lose sve sto nije iz Srbije.... A, zgrazavam ih se i sazaljevam ih zbog toga sto oni nisu ni bili rodjeni kada se sve to desavalo, sto oni nemaju apsolutno nikakvu predstavu sta i koga idolizuju i ko su ti ljudi uopste!
Na pojedinim televizijam u onim SMS cestitkama, ili kako god vec, imate mali milion "lepotana, situiranih, emancipovanih" koji traze devojke... Moje misljenje je da, ako su stvarno toliko lepi, sve devojke mogu da im budu, narodski receno: "na izvol'te"! Ima i onih koji ubijaju poslednju svetu stvar koja je ostala u srpskoj svesti- ulogu majke i zene! Na istim televizijama je sve vise poruka: "Zgodan i obdaren trazi ISKLJUCIVO udate zene i majke za diskretna druzenja!" Ne znam sta da kazem za to osim- retardirani debili!
Da rezimiram: Sve ovo se ogleda u svesti nacije i u svesti naroda... Sama cinjenica da je kod nas preko 50% gradjana nepismeno, da 65% nasih gradjana nema pojma sta je to internet, govori o tome dokle smo stigli! Zivimo u zemlji glupaka i poremecenog sistema vrednosti! I, da bi ste ovde bili normalni, morate da volite sve ono sto je primitivno, prosto, demoralisano, nisko... I, meni je drago, i ponosim se time sto ja, u njihovim ocima, nisam normalan!
Very Happy Very Happy
Back to top Go down
https://sve-svasta.forumotion.com
sava
Pocetnik
Pocetnik



Number of posts : 12
Registration date : 2008-12-20

Muzika...sta to bese? Empty
PostSubject: Re: Muzika...sta to bese?   Muzika...sta to bese? Icon_minitimeThu Jan 01, 2009 8:00 pm

A najgore od svega je kada upitas neku curu sta slusa,a ona ti odgovori:SVE cheers pa de moze neko da slusa SVE!?!?!?!?!to su oni o kojima sam pisao?!nebitno,neka slusaju i Stoju,to je stvar ukusa(a o njima treba raspravljati) ALI problem je sto se muzika vise ne slusa!!!gleda se!!!
Back to top Go down
Typhoon
Admin
Admin
Typhoon


Number of posts : 93
Age : 38
Location : Zitkovac
Registration date : 2008-11-13

Muzika...sta to bese? Empty
PostSubject: Re: Muzika...sta to bese?   Muzika...sta to bese? Icon_minitimeFri Jan 02, 2009 4:47 pm

sava wrote:
A najgore od svega je kada upitas neku curu sta slusa,a ona ti odgovori:SVE cheers pa de moze neko da slusa SVE!?!?!?!?!to su oni o kojima sam pisao?!nebitno,neka slusaju i Stoju,to je stvar ukusa(a o njima treba raspravljati) ALI problem je sto se muzika vise ne slusa!!!gleda se!!!

Da, u pravu si, to je najbolji ogovor koji mozes da cujes! Ja, opet, kazem da zivimo u takvim vremenima. Retko ko zna sta je dobra muzika, sta su dobre pesme... Danas se, sto ti kazes, muzika gleda, ili se prate "trendovi". Imas i likove koji prate "muzicke trendove nase metropole"! Dok sam bio u srednjoj, imao sam druga koji se kleo u Dina Merlina. Onda je otisao u Bg na nekoliko dana i, naravno, tamo izlazio. I, vise nije fan Dina Merlina, nego Marka Bulata! Shocked A, zasto? Zato sto, citiram:"Brate, ja sam tamo izlazio na oni splavovi, tamo samo Marka Bulata uzivo pustaju! To ti je pravi provod u veliki grad!" Very Happy I, on ce pratiti taj trend sve dok ne ode ponovo u Bg.... Very Happy
Ali, u pravu si, muzika se vise ne slusa!
Back to top Go down
https://sve-svasta.forumotion.com
sava
Pocetnik
Pocetnik



Number of posts : 12
Registration date : 2008-12-20

Muzika...sta to bese? Empty
PostSubject: Re: Muzika...sta to bese?   Muzika...sta to bese? Icon_minitimeSun Jan 04, 2009 2:12 am

Da sad se prate trendovi,ako se u klubovima pusta odredjena ''stvar'' sad tako nazivaju pesme,onda se to slusa jer je IN.A nema veza sto to nema nikakvu muz-umetnicku-duhovnu vrednost.A za ono sto kazes da se u gradu u retko kojim kaficima pusta dobra muzika...nisi u pravu...ni u jednom se ne pusta,mozda ponekad u presingu,ali i tamo je umro r&r.A kaze Marcelo ''ako je R&R mrtav,pricamo o samoubistvu'' jedan reper to kaze,bravo za njega.A be jel ce se ukljuci jos neko u ovu temu osim nas dvojice Very Happy to ti pricam,mrzi ljude da svusaju muz,a kamo li da sad jos disqtuju o tome...pffff...svasta!
Back to top Go down
White Wolf
Pocetnik
Pocetnik
White Wolf


Number of posts : 59
Age : 38
Location : Zitkovac
Registration date : 2008-11-13

Muzika...sta to bese? Empty
PostSubject: Re: Muzika...sta to bese?   Muzika...sta to bese? Icon_minitimeWed Jan 07, 2009 5:22 am

Jbg, kasno sam se ukljucio u temu, ali ok, nadam se da mi necete zameriti. Postujem sve sto ste rekli, i svaki komentar je za pohvalu. Ali recimo, situacija je sledeca: ja sam narodnjak.... ali ne turbofolker, nego narodnjak, a neki bi rekli i seljak.... Neka prica ko sta hoce, po dobrom se konju prasina dize... Very Happy Very Happy Very Happy Zasto se, recimo, dozvoljava da se kod nas mesa narodna muzika i turbofolk? Nije u redu, a ni korektno.... Turbofolk je tvorevina 90-tih godina, u zelji da se popularizuje mesavina narodne muzike sa zapadnjackim i istocnjackim melosima... Ok, prihvatam cinjenicu da u srpskoj muzici postoji dosta veliki uticaj istoka, jer sto kaze nas narod "500 godina nije malo".... Ali, opet kazem, nije umereno mesati narodnu muziku i turbo folk u jedan lonac.... I takodje, ne treba omalovazavati slusaoce i poklonike NARODNE muzike.... Nismo ni mi bas toliki "seljaci".... Very Happy Very Happy Very Happy
Back to top Go down
http://www.radio-klub-zitkovac.page.tl
petrovka
Svakodnevni posetilac
Svakodnevni posetilac
petrovka


Number of posts : 243
Age : 34
Location : Village Of Bikers ZITKOVAC
Registration date : 2008-12-08

Muzika...sta to bese? Empty
PostSubject: Re: Muzika...sta to bese?   Muzika...sta to bese? Icon_minitimeWed Jan 07, 2009 10:23 pm

Pa drugari, ja mogu da vam kazem da niste u pravu!Evo naprimer ja, ja ne slusam sve, ali MOGU da slusam sve Very Happy . Sve zavisi od raspolozenja. Ruku na srce najvise volim i najvise slusam domaci rock,ipak sam i ja neki bajker. Ali isto tako bez problema mogu da izlomim nekolicinu flasa ili ogledala (zavisi gde sam) uz Mileta Kitica...nije problem. Neki moji drugovi slusaju hip-hop i haus. I njima vrlo rado pravim drustvo. Jer, ako sam se vec pojavio u nekom kaficu, diskoteci, klubu... nebitno, gde se ne pusta rock, pa naravno da necu samo da sedim skrstenih ruku, doso sam tu da se zezam i naravno da cu to i da radim. Samo hocu da kazem da to zavisi od atmosfere, drustva, alkohola...
A da, ne pisem sve ovo da bi bio kontras ili da bi pokrenuo neku svadju...stvarno je tako!
Back to top Go down
White Wolf
Pocetnik
Pocetnik
White Wolf


Number of posts : 59
Age : 38
Location : Zitkovac
Registration date : 2008-11-13

Muzika...sta to bese? Empty
PostSubject: Re: Muzika...sta to bese?   Muzika...sta to bese? Icon_minitimeThu Jan 08, 2009 5:23 am

Slazem se... Naravno da tako i treba da bude, treba se uklapati u atmosferu.... Mislim, postoje neke monogo mocne stvari stranih autora koje, takodje, podignu adrenalinski stepen na maksimum..... Treba biti svestran, ali ne treba vredjati druge zbog njihovih muzickih i stilskih opredeljenja....
Back to top Go down
http://www.radio-klub-zitkovac.page.tl
petrovka
Svakodnevni posetilac
Svakodnevni posetilac
petrovka


Number of posts : 243
Age : 34
Location : Village Of Bikers ZITKOVAC
Registration date : 2008-12-08

Muzika...sta to bese? Empty
PostSubject: Re: Muzika...sta to bese?   Muzika...sta to bese? Icon_minitimeThu Jan 08, 2009 10:45 pm

E pa ljudi, ja sam razocaran. Taman je pocela neka mala rasprava i onda....NISTA!!! Nema nikoga na forumu vec dva dana! Pa gde ste???
Back to top Go down
sava
Pocetnik
Pocetnik



Number of posts : 12
Registration date : 2008-12-20

Muzika...sta to bese? Empty
PostSubject: Re: Muzika...sta to bese?   Muzika...sta to bese? Icon_minitimeFri Jan 09, 2009 2:51 am

White Wolf wrote:
Slazem se... Naravno da tako i treba da bude, treba se uklapati u atmosferu.... Mislim, postoje neke monogo mocne stvari stranih autora koje, takodje, podignu adrenalinski stepen na maksimum..... Treba biti svestran, ali ne treba vredjati druge zbog njihovih muzickih i stilskih opredeljenja....

Halo,da li sam ja ovde vredjao nekog zato sto ne slusa rok muziku?? scratch Moja zamerka ide ljudima koji NE slusaju muziku,jer kad bi je slusali sigurno bi shvatili da je turbofolk sve samo ne muzika.Kazes "treba sa uklapati u atmosferu' To apsolutno nije tacno!Treba imati svoj muzicki ukus,i da je ovo normalna sredina mi bi mogli da biramo atmosferu,a ne da se uklapamo u onu koju nam nametnu!A na recenicu 'mogu da slusam zavisno od raspolozenja''mogu samo da kazem da svaka vrsta muzike poseduje odredjene numere i izvodjace za rezlicito raspolozenje i prilike.Ljudi ne mogu da slusaju SVE!Ti hoces da kazes kako mozes da se prilagodis svakoj vrsti muzike u zavisnosti od raspolozenja i prilike,ok to je u redu,ali to ne znaci da ti slusas SVE!!!Ja ne stavljam u isti kos narodnu muz i turbo folk.Turbo folk u prevodu znaci narodna muzika na brzinu,i takva i jeste,pesme se prave za dan-dva,traju po mesec dana,bitniji je aranzman,spot,sminka,reklama...muzika je u drugom planu,sve se to podesi u studiu...zato i tako kratko traje svaki MEGA HIT.A svaka cast nasoj narodnoj muzici,Cunetu,Tomi,Miroslavu,Dobrivoju Topalovicu...oni nemaju blage veze sa ovima koje sam prozvao u prvoj poruci.Da li se neko seca Slavka Banjca,Zorana Kalezica...oni su se povukli jer nisu hteli da se prodaju tom novom poretku zvanom grand produkcija.Evo da cacnem malo Typhoona Laughing ja licno ne volim sarajevski rok,meni je to isfolirano,previse narodnjacki.Ovde mislim na B.dugme,parni valjak,zab.pusenje,fosile...mislim to je samo moje licno misljenje,da se neko ne nadje uvredjen.Goran Bregovic je navjeci manipulator i najveca prevara koja se pojavila u nasoj rok muzici u ovom veku!!!On je sad TRUBAC na gitari!!!Ima orkestar za svadbe i sahrane!!!Hvali se kako je on inicirao turbo folk,ej on se hvali time Exclamation Uporedite samo npr Milana Mladenovica iz EKV i Gorana Bregovica!Evo Petrovke,ajde da se svadjamo malo.Ima dovoljno materjala za svadju Very Happy
Back to top Go down
Typhoon
Admin
Admin
Typhoon


Number of posts : 93
Age : 38
Location : Zitkovac
Registration date : 2008-11-13

Muzika...sta to bese? Empty
PostSubject: Re: Muzika...sta to bese?   Muzika...sta to bese? Icon_minitimeFri Jan 09, 2009 5:08 am

Recimo, ja sam samog sebe zapanjio ( a, i sve prisutne oko mene) kada sam na Killerovom ispracaju znao reci svih NARODNJAKA. Ovo sam naglasio jer ne mislim na turbo-folk... Sto mu dodje da nam je mentalitet takav kakav jeste... Ne mozes na svadbi traziti da ti sviraju Kiselinu od Van Gogh-a! A, opet, slazem se da covek ne moze da slusa sve. Oni koji se predstavljaju kao rokeri, ne mogu kuci slusati Mileta Kitica... Jer onda nemaju jasno definisan ukus... A, to potvrdjuje Savinu teoriju da se muzika vise ne slusa.
Uzgred,Savo, Novi Fosili su zagrebacka grupa... Cool A, zagrebacki pravac se razlikuje od sarajevskog...
Za Bregu se slazemo apsolutno! Ako je on roker, onda sam ja nuklearni fizicar!
Back to top Go down
https://sve-svasta.forumotion.com
White Wolf
Pocetnik
Pocetnik
White Wolf


Number of posts : 59
Age : 38
Location : Zitkovac
Registration date : 2008-11-13

Muzika...sta to bese? Empty
PostSubject: Re: Muzika...sta to bese?   Muzika...sta to bese? Icon_minitimeFri Jan 09, 2009 5:20 am

BRAVOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO za Savu.... Eeeeeeee, to je pravi odgovor..... Ma nismo ovde da se vredjamo i svadjamo..... Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Ali postoji dosta ljudi koji su tu samo da bi se svadjali..... Mislim, gro ljudi smatra srpsku narodnu muziku kao turo folk..... Cune, Tozovac, Slavko Banjac.... To su imena srpske muzike..... Toma Zdravkovic... Neka neko kaze da se nije veselio i napio uz njegove pesme..... To su neka imena o kojima nema potrebe raspravljati..... Barem sto se narodne muzike tice..... A slazem se za YU grupu, EKV..... Corbu, Zabranjeno Pusenje..... I samo da dam komentar..... Pogresno sam se izrazio kada sam rekao da se treba uklapati u atmosferu..... Nisma mislio bukvalno, postoje numere i drugih izvodjajca koje jednostavno ponesu coveka.... Pa bilo koji da je stil muzike u pitanju..... Treba, jednostavno, biti svestran i truditi se ceniti lepo....
Back to top Go down
http://www.radio-klub-zitkovac.page.tl
White Wolf
Pocetnik
Pocetnik
White Wolf


Number of posts : 59
Age : 38
Location : Zitkovac
Registration date : 2008-11-13

Muzika...sta to bese? Empty
PostSubject: Re: Muzika...sta to bese?   Muzika...sta to bese? Icon_minitimeFri Jan 09, 2009 5:22 am

Typhoon, pa de te zaposlimo u NI Vinca....? Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Back to top Go down
http://www.radio-klub-zitkovac.page.tl
petrovka
Svakodnevni posetilac
Svakodnevni posetilac
petrovka


Number of posts : 243
Age : 34
Location : Village Of Bikers ZITKOVAC
Registration date : 2008-12-08

Muzika...sta to bese? Empty
PostSubject: Re: Muzika...sta to bese?   Muzika...sta to bese? Icon_minitimeFri Jan 09, 2009 5:19 pm

Ja sam i reko da ne slusam sve, ali da mogu u odredjenom trenutku da slusam sve!!!Zato sam i gore stavio smesak, jer ipak ne slusam sve. I ne radi se o rock muzici, nisam ja to reko, pa da ti kazes da nisi hteo da vredjas ljude koji ne slusaju rock. Typhoon lepo kaze da nam je takav mentalitet i da ce uvek da nas digne i ponese narodna muzika. Ni na jedenoj srpskoj svadbi,slavi ili ispracaju ne pusta se nista drugo sem narodne muzike. A sto se tice turbo-folka i Grand produkcije...to je golo sranje. Ako zelis da uspes (vezano za zensku populaciju) trebas da imas velike sise, napumpana usta i po mogucstvu kad god mozes da se pojavis go!!! Svaka pesma turbo folka se svodi na to da je ona "extra" i da se samo to trazi. Da je sponzorusa i da trazi sponzora. Ako znate onu...7. sprat i mrak u stanu...ili...mala kamera neka snimi sve,onda bices deo moje sex kolekcije... FUJ. A sto se tice muskog dela, oni su svi "smekeri" (mislim u pesmama) puni para, jednom recju SPONZORI!Voze dobra kola i to tako! "Plava motorola i najskuplja nova kola" Very Happy Very Happy Very Happy Stvarno bolesno, meni su oni smesni i odvratni u isto vreme. A kada se pojave u nekoj talk emisiji...to ti je ne dao ti Bog. Ja pa ja pa ja... A ne umeju da sklope prostu prosirenu recenicu. Kao sto si Savo i reko, najgroznije je to sto sad to svi slusaju i, kako bi oni to rekli, na to se loze. Ali i dalje stojim iza toga da covek moze da se prilagodi atmosferi. Uzmimo npr. ovu nasu ruznu i glupu diskoteku, tu pici samo turbo folk. Al opet kada se tu pojavim ne sedim skrstenih ruku. Ako nista drugo smejem se didzeju i teram cirkus sa drugarima i naravno sa osobljem... Very Happy
Back to top Go down
petrovka
Svakodnevni posetilac
Svakodnevni posetilac
petrovka


Number of posts : 243
Age : 34
Location : Village Of Bikers ZITKOVAC
Registration date : 2008-12-08

Muzika...sta to bese? Empty
PostSubject: Re: Muzika...sta to bese?   Muzika...sta to bese? Icon_minitimeFri Jan 09, 2009 5:24 pm

A da, sad sam tek video...Ja svoj muzicki ukus imam i iskreno, malo je saren al to nema veze sad. Hocu samo da kazem i da imas svoje muzicko opredeljenje, molim te nabroj mi barem tri ili cetiri mesta gde mozes da slusas tu muziku, a naravno da je u nasem mestu, ajde u opstini i da se ne radi o turbo folku jer se to slusam u 90% aleksinackih i zitkovackih kafica. A za okolna sela da ne pricam...
A i white Wolf je u pravu, treba ceniti lepu stvar, nije bitan pravac kome pripada. Npr. Saban Saulic i Dodji da ostarimo zajedno? Da nije mozda i to sranje? Cak je i Let Tri pepevao i mogu vam reci da se ne razlikuje mnogo od originala...A Hanka Paldum i Volela sam volela?Jos jedan odlican narodnjak! Mozda zbog toga sto je napisao roker, ali nema veze...narodnjak je! Cak je i Hej Branka (valjda se tako zove pesma) od Tome Zdravkovic napisao roker, ali je opet narodnjak...
Back to top Go down
sava
Pocetnik
Pocetnik



Number of posts : 12
Registration date : 2008-12-20

Muzika...sta to bese? Empty
PostSubject: Re: Muzika...sta to bese?   Muzika...sta to bese? Icon_minitimeSat Jan 10, 2009 4:11 am

Pa nisam ja pokrenuo ovu temu radi promovisanja rok muzike.U principu ne treba se folirati,jer alkohol najefikasnije pokaze alter-ego nekog coveka,tako da je najbolje slusati ono sto ti prija.Ali u tome je caka sa turbo folkom,jer kad bi ljudi zaista poslusali tu muziku,shvatili bi sta je to.To vam je kao lepo upakovani poklon sa velikom masnom,ali nemate vremena da ga otvorite jer dok se vi divite masni,gle,neko vam je poklonio jos lepsi,sa jos vecom masnom!!! jocolor i tako u nedogled...ali kad bi neko pogledao u kutiju,shvatio bi da tamo nema nicega,prazno je.Pa Pero kako da ne znas reci kad je sve ocigledno...posle 'patim' ide ''skratim'',posle ''volim'' ide ''molim'',''ljubim'',gubim'',''pijem'',''lijem''...i td.Sablonski!!A te svadbe,veselja,krstenja,ispracaji...samo se pitam kad ce to da prevazidje ovo nase drustvo??!(mislim na ovakvu formu veselja,kakva se neguje u Srbiji).Molim te ne pominji mi Milica Vukasinovica,gadi mi se malo!A Toma Zdravkovic je bio pravi boem,kafanac,pevao je iz duse i nije imao novac za motiv.Imao je miran autentican glas,pevao je iz duse,srca,pevao je ono sto je ziveo,bez foliranja,ljudi su to prepoznali i zato je on legenda nase narodne muzike.A kad vidim ko sve danas po splavovima i kaficima prepevava njegove divne pesme,verujte da mi dodje im pucam u kolenca Laughing Samo,kafana je mesto za njegovu muziku,pa ko zeli da ga slusa,izvolte u kafanu,a ne u dikotekama i klubovima,zar ne?Isto vazi i za Sabana (kojeg licno ne podnosim),i sve ostale PRAVE narodnjake.P.S. Znam za fosile,ali i njih tu svrstavam,ne geografski nego stilski.MA KAZITE MI ''JEBALA TE MUZIKA''Smile)))))
Back to top Go down
White Wolf
Pocetnik
Pocetnik
White Wolf


Number of posts : 59
Age : 38
Location : Zitkovac
Registration date : 2008-11-13

Muzika...sta to bese? Empty
PostSubject: Re: Muzika...sta to bese?   Muzika...sta to bese? Icon_minitimeSat Jan 10, 2009 4:54 am

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Ma Savo, stoji sve sto si rekao.... U pravu si za svaki komentar.... Jos se nije rodio taj koji nije zapevao uz Tomu, Harisa, Hanku i druge.... A. sto kazes, kad cujem po nasim kaficima i diskotekama ko sve prepevava ta imena..... Prosto mi se gadi....
Back to top Go down
http://www.radio-klub-zitkovac.page.tl
White Wolf
Pocetnik
Pocetnik
White Wolf


Number of posts : 59
Age : 38
Location : Zitkovac
Registration date : 2008-11-13

Muzika...sta to bese? Empty
PostSubject: Re: Muzika...sta to bese?   Muzika...sta to bese? Icon_minitimeSat Jan 10, 2009 4:56 am

Nastavi da pises, jer je tema muzike neiscrpna.....
Back to top Go down
http://www.radio-klub-zitkovac.page.tl
petrovka
Svakodnevni posetilac
Svakodnevni posetilac
petrovka


Number of posts : 243
Age : 34
Location : Village Of Bikers ZITKOVAC
Registration date : 2008-12-08

Muzika...sta to bese? Empty
PostSubject: Re: Muzika...sta to bese?   Muzika...sta to bese? Icon_minitimeSat Jan 10, 2009 6:19 pm

Kad si vec pomenuo alkohol i after-ego...e bas tad mogu da slusam SVE!!!Jer, za razliku ood onih koji se napiju i tada su najjaci, ja nisam. Meni je tad sve lepo i prosto mi se jebe koja je muzika u pitanju. Tada mi je cilj da se zezam...zato i pijem, da bi se zezao. Jer tad u sustini i ne cujem niti vidim sta se dogadja oko mene, pa tako da mi ni muzika nije bitna.

Kazes ne podnosis Milica, hvalis Tomu, da je bio pravi boem i pevao iskreno, a cinjenica je da je pesmu Hej Branka, Tomin veliki hit, napisao isti taj Milic. A kako, pa lepo, bio u nekoj kafani gde je pevao Toma, a znali su se, dobio covek inspiraciju i napisao Tomi pesmu!!!
A ja barem mislim da niko nije shvatio ovo kao promovisanja rok muzike. Samo malo razmenjujemo misljenja i siguran sam da nam je jedno isto, a to je da je turbo folk golo go_ _ _ od muzike!
Evo, cak cu i da ti pomognem Very Happy i cu da kazem White Wolf-u da te lepe narodne pesme na tim nasim lepim splavovima i diskotekama i kaficima prepevavaju Marko Bulat, Aca Lukas i ko zna ko jos sve iz Granda, jer drugacije ne mogu da se proslave. A ovo "lepo" neka shvati ko kako misli da treba...
Back to top Go down
sava
Pocetnik
Pocetnik



Number of posts : 12
Registration date : 2008-12-20

Muzika...sta to bese? Empty
PostSubject: Re: Muzika...sta to bese?   Muzika...sta to bese? Icon_minitimeSat Jan 10, 2009 9:42 pm

Svi mi znamo da je to sranje od muzike(turbo folk),ja nisam ovde mislio da bilo sta hvalim ili kudim,na ljudima je da slusaju ono sta im se svidja.Mene je pomisao da danas malo ljudi kuci slusa muziku navela da otvorim ovu temu.
Back to top Go down
petrovka
Svakodnevni posetilac
Svakodnevni posetilac
petrovka


Number of posts : 243
Age : 34
Location : Village Of Bikers ZITKOVAC
Registration date : 2008-12-08

Muzika...sta to bese? Empty
PostSubject: Re: Muzika...sta to bese?   Muzika...sta to bese? Icon_minitimeWed Jan 14, 2009 9:42 pm

Sad te uopste ne razumem.Jos u prvoj poruci si pljuvao po Karleusi,Djoganiju,Dr Igi-ju ista znam po kome sve,hvalio si EKV,Led Zepelin,Deep Purple itd, a sad kazes da nista ne hvalis niti kudis, stvarno ne razumem.
Back to top Go down
Typhoon
Admin
Admin
Typhoon


Number of posts : 93
Age : 38
Location : Zitkovac
Registration date : 2008-11-13

Muzika...sta to bese? Empty
PostSubject: Re: Muzika...sta to bese?   Muzika...sta to bese? Icon_minitimeWed Jan 21, 2009 8:55 pm

Zasto su svi prestali da pisu?
Mislim da je Sava hteo da kaze da se danas pravi uglavnom komercijalna muzika, dakle muzika koja se prodaje, a sama pesma nema smisla uopste. Te pesme, uglavnom, kratko traju, ali su uvek proglasavane za "hitove"....
Back to top Go down
https://sve-svasta.forumotion.com
petrovka
Svakodnevni posetilac
Svakodnevni posetilac
petrovka


Number of posts : 243
Age : 34
Location : Village Of Bikers ZITKOVAC
Registration date : 2008-12-08

Muzika...sta to bese? Empty
PostSubject: Re: Muzika...sta to bese?   Muzika...sta to bese? Icon_minitimeThu Jan 22, 2009 7:56 pm

U pravu si ti po pitanju te muzike, ali za Savu mislim da si samo do nekle! Jer u pocetku se tema svodila na to, ali kasnije je pocelo pljuvanje po nekim pevacima i grupama, a neke su samo hvaljene. U redu, i to razumem, sukobi razlicitih misljenja, ali ne razumem da mi neko posle svega toga kaze da nije pokrenuo temu da bi nekog hvalio ili kudio...A tada je sve i prestalo!
Back to top Go down
sava
Pocetnik
Pocetnik



Number of posts : 12
Registration date : 2008-12-20

Muzika...sta to bese? Empty
PostSubject: Re: Muzika...sta to bese?   Muzika...sta to bese? Icon_minitimeMon Jan 26, 2009 4:48 pm

Ja sam kasnije izneo neka svoja LICNA misljenja o pojedinim grupama,pesmama...ali sam isto tako napisao da:"nebitno,neka slusaju i Stoju,to je stvar ukusa(a o njima treba raspravljati) ALI problem je sto se muzika vise ne slusa!!!" pljuvao sam po nekima,ali ste se svi slozilo samnom?!Opet, to je moje licno misljenje!
ako neko ima neku zanimljivu pricu o nekoj grupi,pesmi ili tkt,neka objavi ovde,jer smo vec ispisali sve sto bi moglo da se kaze...sta mislite?De je bre KILLER ovde:)
Back to top Go down
petrovka
Svakodnevni posetilac
Svakodnevni posetilac
petrovka


Number of posts : 243
Age : 34
Location : Village Of Bikers ZITKOVAC
Registration date : 2008-12-08

Muzika...sta to bese? Empty
PostSubject: Re: Muzika...sta to bese?   Muzika...sta to bese? Icon_minitimeMon Jan 26, 2009 10:15 pm

Killer je umro!!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Al nije zvao na zito. Nego..dok mi ne padne nesto kasvetno na pamet, aj nam docaraj, prosvetli nas, kako je kad zbog dve budale radis celu noc??? Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Back to top Go down
Sponsored content





Muzika...sta to bese? Empty
PostSubject: Re: Muzika...sta to bese?   Muzika...sta to bese? Icon_minitime

Back to top Go down
 
Muzika...sta to bese?
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Sve i svasta :: Razno-
Jump to: